• Facebook Group: 197239440321588
+420777937244 Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript www.whiskoteka.cz

Ochutnávka koňaků

Ochutnávka koňaků nabízí srovnání koňaků různých kategorií z nejprestižnější oblasti Grande Champagne. Je zaměřena na rodinná vinařství nedaleko města Cognac, která velmi dbají na zachování vysoké kvality svých produktů.

Tato degustace zahrnuje následující koňaky a produkty:

Pineau des Charentes – Pineau tvoří v naší degustaci předkrm. Jedná se o aperitiv, který je směsí čerstvé šťávy z hroznů a koňaku. Zmínky o vzniku tohoto nápoje sahají do 16. století, kdy jeden vinař omylem nalil do sudu vylisovanou šťávu a netušil, že se v sudu nachází koňak. Po čase, když náhodou sud otevřel, zjistil, že se jedná o vynikající nápoj. Od té doby se používá jako nádherně ovocný aperitiv, který se hodí zejména k foie gras.

Maison Dudognon V.S.O.P. 40% – Přestože je zákonem dáno minimální stáří 4 roky, v koňaku V.S.O.P. z palírny Maison Dudognon najdete směs koňaků 8-10 let starých, které by kvalitou tento koňak zařazovaly spíše do vyšších kategorií. Ve vůni převládá vanilka,, chuť je květinová s medovým dokončením.

Jacques Denis XO – Tento koňak bychom opět mohli klidně zařadit o úroveň výš. Jedná se o směs dvou ročníkových koňaků s průměrným stářím 20 let s krásně jantarovou barvou.

Maison Dudognon Vieille Réserve – Další z koňaků rodinného podniku Maison Dudognon, tentokrát rezerva koňaků se stářím kolem 20 let. Vyniká chutí sladkého koření.

Daniel Bouju Royal 60% – Rozhodně stojí za to ochutnat i takto silný a nefiltrovaný koňak, který se přesto vyznačuje jemností a dlouhým aroma. Je to koňak pro znalce a klidně si k němu můžete vychutnat svůj oblíbený doutník.

Daniel Bouju Tres Vieux – I na závěr nabídneme koňak pro skutečné znalce, nefiltrovaný, s ručně psanou etiketou. Jeho název dokazuje vše: prostě skvělý velmi starý koňak.

Každý koňak je podáván v množství 0,02l (malý panák), pineau 0,04l. Cena za ochutnávku je 750 Kč. Vylosovaný účastník obdrží malý dárek, který souvisí s prezentací.