• Facebook Group: 197239440321588
+420777937244 Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript www.whiskoteka.cz

NOVINKA – exkluzivní vína z údolí Rhôny

rhona-a

S rozvojem našich aktivit jsme se rozhodli zařadit do našeho portfolia i vína z oblasti francouzské řeky Rhôny. Rozhodnutí bylo celkem nasnadě, po úspěchu alsaských vín jsme zvolili stejný koncept i na Rhôně. Načíst a nastudovat co nejvíce informací o regionu a jeho nejlepších vinařích, vyloučit globální velkovýrobce a obchodníky a vyrazit ochutnávat. Ochutnávkové kolečko proběhlo v létě 2014 a bylo jak zajímavé, tak i náročné. 

Důležité bylo, aby našemu týmu vína chutnala – co si budeme povídat, prvními a ne nevýznamnými zákazníky a konzumenty jsme my sami. Další podmínkou je, aby se nám vinařství líbilo a vznikl přátelský vztah s vinařem. Ten musí být samozřejmě oboustranný a vinař musí přijmout náš koncept prezentace a maloprodeje poměrně širokého sortimentu zboží v rozumných objemech. Tak bohužel vypadla celá řada vinařů, kteří podmiňovali spolupráci odběry celých palet jednoho druhu zboží. I tak jsme naštěstí našli dostatek vinařů, kteří splnili všechny naše podmínky a kterým se zamlouval náš koncept prezentace a prodeje jejich vín.


Po náročném výběrovém a ochutnávkovém pujtování jsme vybrali následující vinaře:

Severní Rhôna

rhona-b

Domaine Belle – středně velké po generace rozvíjené rodinné vinařství, sídlící v malé obci Larnage. Vinařství dnes obhospodařuje zhruba 25 ha vinic ve třech apelacích - Hermitage, Crozes Hermitage a Saint Joseph.

Alain Voge – menší rodinné vinařství s většinou vinic založených na nepřístupných svazích, kde všechna práce musí být vykonávána ručně. Vinařství staví na dvou klíčových odrůdách typických pro Cotes du Rhône - červené Syrah a bílé Marsanne. Vína tohoto vinařství patří k tomu nejlepšímu, co může Cotes du Rhône nabídnout.

Jižní Rhôna

Domaine Brusset – opět rodinné vinařství, které sídlí ve vesničce Cairanne a rozvíjí své aktivity již po tři generace. Vinařství obhospodařuje vinice v regionech Cotes Du Rhône, Cotes du Rhône Villages a v apelaci Gigondas. Produkce vinařství je založena na odrůdách Grenache, Syrah, Mourvèdre, Cinsault a Carignan pro červená a růžová vína. A Clairette, Bourboulenc a Marsanne pro bílá. Pro výrobu speciální reservy je využíván 100% Viognier.

rhona-c

Domaine de Beaurenard - rodinné vinařství, jehož historie sahá až do 17. století, sídlí v malebném městečku Chateauneuf-du-Pape. Vedle proslavených vít Chateauneuf–du-Pape (v červené i bílé variantě) vyrábí vinařství vína z přilehlých poloh Cotes du Rhône a Cotes du Rhône villages Rasteau. Prémiové Chateauneuf–du-Pape prodává pod značkou Boisrenard Châteauneuf du Pape.

Pierre Amadieu – rodinné vinařství sídlící přímo v obci Gigondas, která je centrem stejnojmenné apelace. Kromě vinic v apelaci Gigondas vlastní rodina vinice i v dalších významných apelacích. 

rhona-d

Především se jedná o Chateauneuf-du-Pape, Vacqueyras a další oblasti Cotes du Rhône. Mimo to, ač sídlí na jihu rhônského vinohradu, vlastní vinice i ve špičkových apelacích severního rhônského vinohradu v Crozes Hermitage a v Saint Joseph.

Domaine des Amouriers – s 25 hektary vinic středně velké vinařství sídlící v blízkosti vesnice 

Sarrians. Je opravdu tradičním rodinným vinařstvím, jehož počátky sahají na začátek 20. století. Vinařství je proslulé nejen svými víny z apelace Vacqueyras, ale i víny z oblasti Cotes du Rhône a překvapivě příjemnými víny Vin de pays (VDP du Vaucluse).

Clos du Caillou – vinařství sídlící na stejnojmenném panství, které se rozkládá na samém okraji apelace Chateauneuf-du-Pape v komunitě Courthézon. Vlastní 53 hektarů vinic, z nichž 44 hektarů se nachází v Cotes du Rhône a 9 hektarů v apelaci Chateauneuf-du-Pape. Vinařství je proslulé výrobou vín jak z oblastí Cotes du Rhône, tak i z apelace Chateauneuf-du-Pape-, které plně respektují teroirre.

Vína ze všech těchto vinařství můžete objednat prostřednictvím našeho E-Shopu.